خرید و فروش پرفکت مانی

در مورد سیستم های پرداخت الکترونیکی مخصوصا پرفکت مانی چه می دانید؟

از پرداخت های آنلاین، کوپن های الکترونیکی و ارزهای دیجیتال چه می‌دانید؟

در این قسمت قصد داریم شما را با یکی از سیستم های پرداخت الکترونیکی، یعنی «پرفکت مانی» (Perfect Money) آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

خرید و فروش پرفکت مانی

پرفکت مانی (PM) یک سیستم پرداخت الکترونیکی است که در سال 2007 توسط شرکتی در پاناما تأسیس شد و امکان نقل و انتقال راحت پول را، در سطح بین‌المللی برای کاربران فراهم می‌کند.

در حالی که اکثر کشورها و شرکت های مالی و بانکی، نظام پولی ایران را تحریم کرده‌اند، پرفکت مانی جزو شرکت هایی است که دست به این اقدام نزده و با توجه به گفته خود شرکت در سایت رسمی آن، حتی می‌توانید اعتبار خود را از طریق برخی صرافی های مشخص در ایران، نقد کنید.

انواع حساب و نحوه ساختن آن در پرفکت مانی

برای ساخت حساب کاربری، ابتدا به وب سایت perfectmoney.is وارد شده و سپس مطابق شکل بر روی Sign up کلیک کنید:

سایت پرفکت مانی

سپس در صفحه جدید، اطلاعات خود را وارد کرده و register را بزنید.

همچنین می‌توانید این کار را با استفاده از اپلیکیشن پرفکت مانی نیز، به سادگی انجام دهید.

در سامانه ، سه نوع حساب مختلف برای کاربر تعریف شده است که در اینجا برای شما توضیح می‌دهیم.

حساب کاربری عادی (Normal Account)

بعد از ثبت نام در سایت پرفکت مانی ، جزو این دسته از کاربران قرار می‌گیرید. البته می‌توانید از تمام قابلیت‌های این سیستم استفاده کنید و فرق این حساب با حساب ویژه در استفاده از بیشتری نیست که در ادامه توضیح خواهیم داد.

حساب کاربری ویژه (Premium Account)

بعد از گذشت یک سال، یا رسیدن به گردش مالی 100 هزار دلار آمریکا (USD) یا معادل آن، می‌توانید به سامانه درخواست اعطای حساب کاربری ویژه بدهید. از مزایای حساب کاری ویژه، کارمزد پایین‌تر در ارائه خدمات و انجام تراکنش‌ ها نسبت به کاربران عادی بوده و همچنین در انتظار برای ارائه خدماتی مانند برداشت وجه از حساب، در الویت خواهید بود.

حساب کاربری همکار (Partner Account)

این نوع حساب، به کاربرانی اعطا می‌شود که به طریقی از درگاه پرفکت مانی برای کسب و کار یا وب سایت خود استفاده می‌کنند. این نوع حساب دارای بالاترین مزایا می‌باشد؛ از جمله کسر کارمزد 5/1 درصد در تراکنش ها و همچنین سود سالیانه 8 درصد طبق حداقل سرمایه موجود در حساب شخص. ممکن است در اینجا برای شما سوال پیش بیاید که آیا پرفکت مانی برای استفاده در تراکنش ها امن هست یا خیر؟

امنیت پرفکت مانی

مانند هر پایگاه اینترنتی دیگری، پرفکت مانی نیز از حملات هکر ها در امان نیست؛ اگرچه به دلیل اینکه پرفکت مانی مانند پی‌پال، هنوز به شکل خیلی گسترده مورد استفاده قرار نمی‌گیرد، آنچان توجه هکر ها را به خود جلب نکرده است. با این حال، این شرکت تدابیر امنیتی خوبی برای کاربران خود در نظر گرفته است.

اولین قدم بررسی آی‌پی (IP) شماست

در طی ثبت نام در پرفکت مانی ، آی‌پی شما به صورت خودکار در سیستم ذخیره می‌شود. دفعه بعد که خواستید دوباره به حساب خود وارد شوید، باید با همان آی‌پی قبلی باشد. در صورت مغایرت، باید کدی که برایتان مشخص شده است را، وارد کنید.

قدم دوم احراز هویت اشخاص از طریق سیستم پیامکی است

اگر این آیتم را فعال کرده باشید، در هر بار که بخواهید به حساب کاربری خود وارد شوید، پیامکی حاوی یک کد برای شما ارسال می‌شود که باید وارد کنید؛ مانند قابلیت Two-step Verification در گوگل.

قدم سوم استفاده از کارت رمز یا CodeCard می‌باشد

بسیاری از مؤسسات مالی بزرگ در جهان از این روش برای تأمین امنیت کاربران خود استفاده می‌کنند. بدین صورت که یک ایمیل حاوی تصویر یک کارت برای شما ارسال می‌شود. بر روی این کارت، چند کد وجود دارد که برای انجام هر تراکنش، باید یکی از این کد ها را وارد کنید.

سوال بعدی این است که چه نوع ارزهایی توسط پرفکت مانی پشتیبانی می‌شوند؟

پرفکت مانی ، از چهار نوع ارز رایج را ساپورت می‌کند و هر حساب کابری، به چهار حساب ارزی مختلف تقسیم بندی می‌شوند:

1 – دلار آمریکا (USD) : حساب کاربری U

2 – یورو (Euro) : حساب کاربری E

3 – طلا (Gold) : حساب کاربری G

4 – بیت‌ کوین (Bitcoin)

آیا می‌توان بدون داشتن حساب کاربری در پرفکت مانی، پرداخت های الکترونیکی خود را تحت این سامانه انجام دهید؟

در بالا گفتیم ارائه خدمات توسط پرفکت مانی؛ یکی از این خدمات، ووچر است. ووچر پرفکت مانی یا e-Voucher ، مانند یک کارت اعتباری است که میزان مشخصی اعتبار دارد، قابلیت شارژ مجدد ندارد و در واقع، طبق آنچه در اول مقاله گفتیم، یک کوپن الکترونیکی به حساب می‌آید.

e-Voucher دارای یک شماره سریال 16 رقمی، کد فعالسازی 10 رقمی، مقدار اعتبار و تاریخ صدور (نه انقضا) کارت است.

با ووچر پرفکت مانی حتی بدون دسترسی یا به طور کلی، داشتن حساب پرفکت مانی، پرداخت های آنلاین خود را در پایگاه هایی که از این درگاه استفاده می‌کنند، به راحتی و بدون هیچ دردسری انجام دهید.

با این ووچر ، می‌توانید به هر شخصی در هر نقطه از جهان پول ارسال کنید (حتی اگر حساب کاربری پرفکت مانی نداشته باشد، کد فعالسازی ووچر از طریق پیامک به او ارسال می‌شود).

همچنین می‌توانید برای پرداخت در فروشگاه های آنلاین از آن استفاده کنید.

یکی دیگر از مزایای e-Voucher قابلیت تبدیل به ارزهای دیجیتال (بیت‌کوین، لایت‌کوین، اتریوم و …) و یا پول نقد می‌باشد. برخی از سامانه های خدمات معاملات آنلاین، این کار را انجام می‌دهند. همچنین از طریق بیش از 200 صرافی در سراسر جهان، می‌توانید ووچر خود را به پول نقد (Cash)، چنج کنید.

همچنین در طی مسافرت به خارج از کشور نیز، می‌توانید از ووچر پرفکت مانی یا e-Voucher برای پرداخت های خود، استفاده کنید.

یکی از مزایای مهم ووچر پرفکت مانی، این است که تاریخ انقضا ندارد و تا زمانی که آن را خرج نکنید، از بین نخواهد رفت. همچنین اگر حساب کاربری پرفکت مانی داشته باشید، استفاده از آن برای شما بدون کارمزد خواهد بود. در غیر این صورت باید کارمزی در حدود 2% برای استفاده از آن بپردازید.

خب امیدوارم مطالب گفته شده برای آشنایی بیشتر شما با پرفکت مانی و e-Voucher ، مفید واقع شده باشد. در بخش های بعدی، نحوه ساخت و خرید ووچر پرفکت مانی را، به طور کامل برای شما به زبان ساده شرح خواهیم داد.